Ronaldo: Kritikat po përkeqësohen, por u treguam skuadër e fortë

Një mbrëmje e jashtëzakonshme ishte ajo për Real Madridin në Signal Iduna Park, ku Cristiano Ronaldo shënoi dy herë dhe i dha fitoren skuadrës së tij me rezultat 3-1.

Golat e tij i dhanë tri pikë Realit që tani me gjashtë pikë udhëheq grupin e tij.

“Duket se unë duhet të vazhdojë të tregoj kush janë më çdo ndeshje”.

“Unë jam i befasuar nga ajo që publiku mendon për mua, numrat e mi flasin për veten e tyre, unë jam një profesionist shembullor dhe gjithmonë kam një mendje të qartë.

“Kritikat po përkeqësohet”.

Nuk ka dyshim se kjo e motivoi atë dhe kolegët e tij për të fituar.

“Para ndeshjes kemi folur për atë se sa kemi dashur të fitojmë në Dortmund”.

“Ne bëmë atë që na tha trajneri, ekipi ka qenë fenomenal, duke krijuar mundësi dhe nuk është e lehtë të shënosh tre gola këtu”.

“Ne luajtëm mirë”, ka thënë Ronaldo që ka shënuar katër gola në dy ndeshje.

Shpërndaj lajmin e fundit...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *