Portugalia nuk e fton Ronaldon shkaku i akuzave për dhunim

Cristiano Ronaldo nuk është ftuar nga Portugalia për ndeshjet kundër Polonisë dhe Skocisë në Ligën e Kombeve, shkaku i akuzave për dhunim që ia ka bërë një grua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ronaldo është akuzuar nga Kathryn Mayoroga, e cila ka thënë se ylli portugez e ka sulmuar seksualisht në Las Vegas gjatë vitit 2009. Lojtari i Juventusit i ka mohuar këto akuza.

33-vjeçari nuk u ftua as në ndeshjet e para të Ligës së Kombeve pasi trajneri Fernando Santos kishte thënë se Ronaldos i duhej kohë për t’u ambientuar në klubin italian.

Shpërndaj lajmin e fundit...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *