Pesë kandidatët e tretë për Topin e Artë (Foto)

France Football ka vazhduar me publikimin e emrave për listën finale të Topit të Artë.

Me publikimin e pesëshes së radhës, tashmë është kompletuar top pesëmbëdhjetëshja.

Ata janë: Kevin De Bruyne, Robert Lewandowski, David De Gea, Harry Kane dhe Edin Dzeko.

Ndërsa dhjetë emrat tjerë janë: Luis Suarez, Sergio Ramos, Jan Oblak, Philippe Coutinho, Dries Mertens, Neymar, Luka Modric, Paulo Dybala, Marcelo dhe N’Golo Kante.

Emrit të Cristiano Ronaldos duket se ende nuk i ka ardhur radha.

Por, tashmë dihet se portugezi është favorit për ta fituar këtë çmim, përkundër faktit se edhe këtë herë ka konkurrencë Lionel Messin.

Shpërndaj lajmin e fundit...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *